Шумоізоляція стелі своїми руками

Багато людей проживають в міських квартирах страждають від сусідів верхніх поверхів. Стеля в нашій оселі часто є слабким місцем, якщо мова йде про звукоізоляцію. Наприклад, стінні конструкції виграшно виглядають на тлі стельового перекриття в подібному ракурсі. Як зробити шумоізоляцію стелі в своїй квартирі, для більшості міських жителів це першорядне завдання.

Незважаючи на те, що ваше житло може володіти прекрасним дизайном, ультрасучасними меблями і побутовою електронікою, ви не станете насолоджуватися даними пишністя, якщо Вас кожен день переслідує шум, вироблений проживаютьчими вище Вас. Прийде час, коли чаша вашого терпіння переповниться, і ви зрозумієте, що допоможе вам лише шумоізоляція стелі в квартирі вироблена своїми руками.

Які сторонні шуми зустрічаються?

Їх можна поділити на повітряні та структурні. В першу категорію входять шуми, отримані від коливання повітря. Утворювати їх здатна гучна мова або музична композиція, що поширюються з колонок побутової техніки.

Структурні шуми народжуються за допомогою механічних впливів. Наприклад: предмет, що впав, функціонуюча дриль.

Є 2 варіанти, за допомогою яких реально захистити свою квартиру від шуму:

 1. Кругова звукоізоляція – характеризується виконанням ремонтних робіт по шумоізоляції стелі, стін, підлоги. Подібне рішення передбачає, виконання повного переліку оздоблювальних робіт по ізоляції шуму. Спосіб досить ефективний, проте, разом з тим і недешевий.
 2. Звукоізоляція стелі за допомогою спеціальних шумопоглинаючих плит, що встановлюються між «чорновим» і «чистовим» стелями.

Для того щоб організувати хорошу шумоізоляцію стелі, необхідно вивчити, матеріал з якого побудована ваша квартира. Уточніть, які звукоізоляційні властивості вони мають.

У панельних багатоповерхівках переважно провести повну ізоляцію житла. Оскільки всі несучі конструкції (стеля, стіни і підлога) володіють порівняльними шумооізоляційними властивостями. Шум, джерело якого розташоване на верхньому поверсі, розподіляється по всіх конструктивних елементах. Ізоляція стелі не дозволить повністю захиститися.

У будинках з цегли шумоізоляція стелі, організована своїми руками, дасть можливість ізолюватися від шуму,  який поширюють квартири зверху. Несучі цегляні стіни, мають гідну звукоізоляцію, внаслідок цього досить лише шумоізоляції стелі.

У монолітно-бетонних будівлях шум розподіляється зазвичай по бічних стінним конструкцій і перегородок.

Як зробити шумоізоляцію стелі 

Звукоізоляцію стелі справедливо відносять до основного етапу робіт з облицювання квартири. Грамотно зроблений ремонт стане гарантом затишку і комфорту, з яким ви будете жити. Сучасні матеріали, вироблені на даний момент, дозволять вам виконати будь-яку роботу по шумоізоляції стелі.

До широко відомим способам шумоізоляції стелі відносять створення акустичних підвісних стель, а крім цього і установку гіпсокартону із звукоізоляційними матеріалами. Перелік їх досить великий, але ми наведемо найбільш популярні:

 1. – Кокосове волокно.
 2. – Пінополіуретан.
 3. – Коркове покриття.
 4. – Целюлозна вата.

Якісна шумоізоляція стелі в квартирі не відбудеться без створення додаткової стельової системи. Існують наступні види:

 1. На основну стелю монтується металевий профіль, на нього закріплюються плити.
 2. Потім до нього прикріплюють гіпсокартонні листи.
 3. За кріпильний обвіс зачіпається і натягується тканинне полотно.

Отримана порожнину між «чорновою» і «чистовою» стелями, закладається спеціалізованим шумоізоляційним матеріалом.

До чудових рішень по організації шумоізоляції стелі цілком можна віднести установку акустичної натяжної стелі зі спеціалізованої тканини. Подібний спосіб ефективний, якщо ви не збираєтеся проводити масштабний ремонт кімнати. Єдиним недоліком може виступати висота стелі, вона зобов’язана перевищувати три метри.

Акустична стеля в комбінації з мінеральною ватою, розташованої в порожнині між «чорновою» і «чистовою» стелею, складають шар, що надійно захищає від шуму. Його звукопоглинальні характеристики залежать від товщини шару.

Добре показала себе стеля з пробки. Його досить просто можна зробити самостійно. Шумоізоляція тут обумовлена ​​натуральної структурою пробки.

Існує велика кількість варіантів, які надають можливість Вам робити шумоізоляцію стелі своїми руками. Вам лише необхідно вибрати варіант найбільш підходящий.

Робимо шумоізоляцію самі 

Якщо вам необхідно захиститися від постороннього шуму, які створюють Ваші сусіди, то приступаємо до шумоізоляції стелі. Звичайно ж, можна викликати фахівця, який, швидше за все, якісно і дорого зробить цю роботу. Тому ретельно зважте всі «за» і «проти», можливо не варто витрачати гроші на ремонт, який ви здатні виконати самостійно.

Якісна шумопоглинаюча система включає в себе каркас, який ви облицьовують панелями гіпсокартону, а в образовну порожнину ставите звукоізоляційні мембрани. Товщина подібної конструкції невелика, проте зі своїми функціями відмінно справляється.

Необхідний інструментарій:

 • рулетка;
 • будівельний рівень;
 • шуруповерт;
 • ножовка;
 • монтажний ніж;
 • маркер.

Передбачуваний порядок дій:

Уважно вивчіть стелю. Якщо помітите на його поверхні вибоїни або тріщини, зашпаклюйте їх. Також було б непогано видалити стару побілку якщо вона є. Максимального вивчення повинні бути піддані зони стикування міжповерхових плит між собою і зі стінними конструкціями. Зазвичай в цих місцях виявляються погано закладені щілини, не завжди вони легко помітні, однак шум крізь них проходить легко.

Для заповнення щілин застосовуйте монтажну піну і герметик. Так як потім ви почнете споруджувати підвісну стелу, то естетичний вигляд закладення дефектів не має важливого значенням. Вони просто повинні не пропускати шум.

Рулонний шумоізолятор монтується до стелі по засобу грибків. Їх купують з урахуванням товщини шумоизоляционного матеріалу. Для збільшення надійності з’єднання додатково застосовують клей. Фрагменти шумоізолятором встановлюйте встик, спостерігайте за тим, щоб між ними не утворювалися щілини.

У разі якщо шум знизився до прийнятного рівня, то можете залишити один шар. Якщо ж шум досі вас турбує, то необхідно зробити ще один шар з шумоизоляционного матеріалу. Для підвищення ефективності монтажу на першому шарі краще виконати рейкову обрешітку, а потім організовувати наступний шар звукоізоляційного матеріалу.

Коли прошарок шумоізоляції встановлена, починайте будівництво підвісної стелі. Найпростіше спорудити його з гипсокартонових панелей , але можна застосувати і інший матеріал.

Труднощі при установці шумоізоляції стелі

Нижче ми наведемо невеликий список можливих складнощів, що чекають вас при установці:

– Процес установки шумоізоляції відбувається на висоті, внаслідок цього вам неодмінно знадобиться напарник, а крім цього буде необхідна наявність кілька драбин.

– Вартість гідних звукоізоляційних матеріалів приблизно дорівнює ціні декоративного облицювання стелі.

– При установці шумоизоляционного шару постарайтеся, уникнути попадання на нього вологи, оскільки вона здатна привести до його дефекту.

Тверезо оцінивши свої навички і досвід, ви можете змонтувати шумоізоляцію стелі в квартирі своїми руками. Цим ви заощадите пристойну кількість грошових коштів і назавжди позбавите себе «задоволення» сприймати зайвий шум, вироблений сусідами зверху.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *