Термоплінтус – система опалення по-новому

Будь-які моделі опалювальних систем, в процесі удосконалення, зазнають змін. Застарілі типи замінюються новими, що мають найбільш прогресивні характеристики. Реконструкція, головним чином, переслідує мету забезпечити найбільший експлуатаційний комфорт з найменшими витратами. Без принципової зміни теплогенерації, нові моделі позбавлені недоліків попередніх приладів, в період розробки яких ще не було таких матеріалів і технологій виробництва, які має сучасна промисловість.

В рамках даного матеріалу буде розглянуто електричний конвектор нового покоління – теплий плінтус, в якому реалізується все той же принцип генерації теплової енергії, але в новій конфігурації; детально розписаний процес самостійного монтажу.

Що таке термоплінтус?

Систему «термоплінтус» (теплий плінтус) ми відносимо до категорії найсучасніших, оскільки саме ця модель максимально відповідає природному вимогу людини зробити свій дім комфортним, красивим і енергоефективним.

Дана система опалення має кілька назв: термоплінтус, конвектор плінтусного типу, плінтусний обігрівач і нагрівається плінтус. Модель пройшла успішне тестування в багатьох зарубіжних країнах, а зараз стає дуже популярною і у нас.

Визнано, що дана опалювальна система на 20-30% ефективніше, ніж модель, укомплектована звичайними радіаторами. Економія енерговитрат відбувається завдяки тому що, при роботі плінтусного обігрівача відчуття комфорту досягається при більш низьких температурах в приміщенні (приблизно на 30С). Це відбувається через рівномірно присутнього тепла по всьому об’єму приміщення. 1 градус тепла дорівнює 7% економії, тому в підсумку виходить близько 20%. Також економія забезпечується за рахунок виключення тепловтрат завдяки наявності теплого екрану по периметру всього обсягу, тепле повітря не скупчується під стелею, тому при провітрюванні не відбувається тепловтрат, а це ще 15%.

Плінтусний обігрівач являє собою комплекс, в основу якого покладено принцип рівномірного розподілу теплової енергії по всьому периметру обслуговуваного приміщення. Відбувається це таким чином:

  • прогрівається підлогу і нижній простір приміщення;
  • плінтусний обігрів утворює завісу з теплого повітря, що проходить уздовж стін і повітря починає циркулювати;
  • повітря, поступово і плавно змішуючись у всьому обсязі, досягає комфортного показника температури;
  • розподіл тепла відбувається таким чином, що глибоко прогріваються всі поверхні і самі починають віддавати тепло в приміщення;
  • задана температура підтримується постійно завдяки терморегуляторам, що входять в даний обігрівальний комплекс.

Термоплінтус порівняємо із системою «тепла підлога», але відрізняється меншою теплової інертністю і більшою чутливістю до команд терморегулятора, що представляє із себе контролер або термостат і таймер.

Конструкція

Плінтусний обігрівач складається з двох основних компонентів: електроконвектора (джерела тепла) в захисному корпусі; корпуса, забезпеченого елементами комунікації та з’єднувальними елементами.

Електроконвектор (теплообмінний модуль) складається з двох мідних труб з латунним ребрами. Трубчасті електронагрівальні модулі виконуються за типом ТЕНів, між собою труби з’єднуються за допомогою мідної пайки або за допомогою обтискних гайок. Кутове з’єднання виконується спеціальними поворотними поліетиленовими або мідними трубами.

Розбірний корпус виготовлений з екструдованого алюмінієвого профілю, за рахунок конструктивних особливостей цього матеріалу віддача тепла відбувається рівномірно по всій протяжності системи.

Конвектор плінтусного типу може бути укомплектований терморегуляторами різного рівня складності:

  • прості: термостати і комутатори;
  • середньої складності: електронні багатоточкові термостати і комутаційні прилади;
  • вдосконалені: мікропроцесорна система, включаючи найскладніші системи «розумний дім».

Моделі розрізняються за формою, кольором, розміром перетину, який може становити від 10 до 25 см.

Особливості монтажу

Термоплінтус може бути змонтований на будь-яку тверду поверхню: бетон, цегла, дерево, гіпсокартон. Він встановлюється по периметру приміщення над існуючим підлоговим плінтусом або замість нього кріпиться до стіни.

Єдиним обмеженням при розстановці меблів і предметів інтер’єру є необхідність залишати вентиляційні отвори обігрівального комплексу не захаращеними, тобто вони повинні бути повністю відкритими. Це дозволить системі працювати в нормальному режимі ефективно і береже її від ушкодження.

Виносні датчики управління монтуються на рівні очей, що забезпечує найбільш комфортну експлуатацію системи.

Джерела живлення

Залежно від поставленого завдання, теплий плінтус може бути використаний в якості основної або додаткової системи опалення. Робота плінтусного обігрівача може здійснюватися від різних джерел живлення, він сумісний з будь-яким котельним обладнанням. За допомогою даного комплексу може бути організовано опалення від централізованої системи або від автономного котла працює на газі, твердому паливі, мазуті, електричної, сонячної чи геотермальної енергії.

В якості теплоносія в комплексі використовується вода або електроенергія, яка подається по підводних трубах від розподільного колектора, який комплектується автоматичними воздухоотводную клапанами, витратомірами, зливними і відсічними кранами.

Переваги:

1) Довговічність, оскільки в системі повністю відсутня корозія завдяки застосуванню високоякісних матеріалів (алюміній, мідь).

2) Забезпечує високий рівень експлуатаційного комфорту, тому що температура повітря однаково розподілена по всьому об’єму і однакова на кордоні підлоги і стелі. Навіть у момент провітрювання немає різких коливань температури. Мікроклімат у приміщенні вдається регулювати таким чином, що рівень вологості завжди оптимальний. Променеве тепло перешкоджає пересушування повітря і утворення в повітрі пилу. Темперування виключає утворення шкідливих бактерій, що робить внутрішнє повітря чистим і безпечним. При бажанні, в кожній кімнаті можна встановити потрібну температуру повітря і виконати автоматичну систему регулювання.

3) Безпека експлуатації термоплінтуса забезпечується за рахунок того, що самі елементи не нагріваються вище 700, цього не потрібно. Крім того, комплекс оснащується системою датчиків-контролерів, при бажанні, може бути оснащений сигналізаторами. Нагрітийя плінтус не псує меблі та інші делікатні предмети інтер’єру. Уздовж стін без побоювання можна розташовувати навіть музичні інструменти, антикваріат, електроніку та побутову техніку, вішати довгі портьєри.

4) Тривалий термін експлуатації будівлі без необхідності ремонту забезпечується за рахунок темперування будівель (обігрів холодних поверхонь), конструкції не піддаються впливу цвілі і грибка.

5) Теплий плінтус економічний завдяки відсутності істотних тепловтрат в самій системі, втрати становлять тільки 5 градусів. А в радіаторах, наприклад, цей показник дорівнює 20 градусам. Для заповнення плінтуса водою, носія потрібно в 2 рази менше, ніж системи з використанням радіаторів, енергії також потрібно менше в 2 рази. Електричні плінтуси також більш економічні, ніж інші типи електрообігрівачів. Приміром, масляний радіатор, потужність однієї секції якого становить 190 Вт, витрачає на свою роботу електроенергії на 35% більше, ніж термоплінтус.

6) Нескладний монтаж комплексу з теплих плінтусних панелей не припускає серйозної реконструкції приміщення, можна навіть не демонтувати існуючий плінтус. У цьому відношенні термоплінтус перевершує систему «тепла підлога» і інфрачервоні стельові плівки.

7) Можливість неодноразового демонтажу робить такий комплекс дуже практичним.

8) Витончені, стилізовані під звичайний плінтус обігрівачі, будучи предметом інтер’єру, легко можуть вирішувати складні завдання просторового оформлення. Вони випускаються в різноманітній кольоровій гамі.

9) Теплий плінтус ідеальний для теплозабезпечення новозбудованого будинку, оскільки ефективно справляється з обігрівом сирих поверхонь. Для кутових, торцевих кімнат, приміщень зі складною конфігурацією периметра він є просто знахідкою. Особливо актуальне застосування термоплінуса в приміщеннях з високими стелями і тих, де немає ізоляції повітряних обсягів між поверхами. Йому немає альтернативи у вирішенні питання обігріву нестандартних апартаментів з панорамними вікнами, цоколів, лоджій, утеплених балконів, зимових садів, оранжерей і т.п.

10) Йому просто немає рівних в усуненні проблеми утворення конденсату, що є причиною утворення вогкості, виникнення цвілі і грибка.

Самостійний монтаж комплексу «теплий плінтус»

Установка системи не вимагає серйозних навичок електромонтажних та ремонтно-будівельних робіт. Всі відповідальні комплектуючі укриті міцним корпусом, стійким до експлуатаційних навантажень і механічних впливів під час складання за рахунок застосування у виготовленні кожуха порошково-полімерною технології. Встановлювати термоплінтус рекомендується уздовж стін, контур може бути не замкнутим, тобто можна встановити комплекс тільки там, де це необхідно.

Вибір матеріалів

До покупки матеріалів, необхідно визначитися з майбутньою моделлю опалення: чи буде це комплекс з використанням робочої рідини (антифриз, вода) або ТЕНів. Якщо в якості теплоносія буде використовуватися рідини, то потрібно знати, чи буде комплекс підключатися в загальну систему теплопостачання або необхідна організація автономного опалення. Для електричного плінтуса потрібна надійна електропроводка.

При визначенні кількісної потреби в панелях, необхідно враховувати потужність кожної одиниці і необхідну потужність обігріву приміщення. Потребу можна визначити, розрахувавши можливі тепловтрати, які складаються з якості теплоізоляції, призначення приміщення, зовнішніх температур повітря.

Щоб забезпечити комфортні умови в житловому приміщенні, на 1 м2 в зимовий час потрібно затрачати 100 Вт Менший показник тепловтрат вимагає установки системи меншої потужності. Апріорі, витрати на його придбання та експлуатацію будуть менше. При забезпеченні добротної теплоізоляції (якісна ізоляція стін, перекриттів, стін підвалу, герметичні вікна, двері) для зимового самого напруженого опалення для кімнати площею в 10 м2 зі стандартною висотою стелі в 2,5 метра необхідно 0,5 кВт електроенергії. Необхідно мати на увазі при підрахунку кількості потрібних деталей довжину стіни з урахуванням температурного зазору, який необхідний для нормального функціонування системи.

Панелі кріпляться до стіни за планом монтажу в один ряд на двох упорах. Відстань від підлоги повинно бути 1 см, від стіни 15 см, зазор забезпечує вільний рух теплого повітря і не дозволяє системі перегрітися.

Монтаж термоплинтуса

Порядок робіт

1) За допомогою рулетки проводять розмітку стіни, тобто проводять горизонтальну лінію в 1 см від поверхні підлоги.
2) Проводять розмітку отворів під свердління отворів, приклавши задню панель плінтуса до стіни.
3) Просвердливши в намічених точках отвори свердлом потрібного діаметра на глибину дюбеля, вставляють дюбелі.
4) Аналогічно виробляють розмітку під всі панелі і закріплюють їх до стіни.
5) Встановивши послідовно всі плінтуси, проводять монтаж живлення перемичок.
6) Після монтажу всієї системи, надягають лицьові кришки, торцеві заглушки і шовні з’єднувачі. У тому випадку, якщо кришка недостатньо щільно фіксується, нижні краї задньої основи рекомендується підігнути.
7) Проводять заходи із заземлення.

Допустимо підключення не більше 17 модулів в один комплекс зі шлейфом потужністю 200 Вт. Обмеження пов’язане з тим, в порожнині конструкції закладений кабель перетином 2,5 м/м2.

Установка терморегулятора

Терморегулятор повинен знаходитися відкрито, на внутрішній затишній стіні, де немає протягів. Цю умову необхідно дотримати, щоб забезпечити датчик достовірними даними. Прилад встановлюють приблизно на рівні очей або поруч з вимикачами і розетками, щоб він не був перешкодою при розстановці предметів інтер’єру, техніки та меблів. Він повинен знаходитися від панелі на відстані не ближче 2 метрів.

Монтаж терморегулятора полягає в розмітці отвори під свердління і установки дюбеля. Для цього до стіни прикладають задню панель приладу і олівцем або шилом роблять відмітку. Закріпивши задню панель приладу, підключають його і закривають кришкою. Після цього необхідно провести перевірку реакції терморегулятора.

Монтаж кабелю

Прокладку кабелю необхідно здійснювати за схемою, доданій до комплекту і застосовувати тільки кабелі, рекомендовані виробником плінтуса. Місця кріплення кабелю до панелі позначені в нижньому правому куті або на самій панелі.

Всі монтажні дроти можна розмістити на одній стороні кімнати, здійснивши паралельне підключення. Кабелі можна прокладати, як приховано (в стіні), так і відкрито в кабельних каналах. Підключення виробляють за допомогою терморегулятора або розподільної коробки.

В цілях безпеки рекомендується встановити диференціальний автомат: пристрій захисного відключення (ПЗВ).

Після підключення кабелю до плінтуса, потрібно підключити терморегулятор до електромережі. Схема підключення присутній в паспорті виробу.

Після завершення всіх монтажних робіт, необхідно провести пробний пуск системи в роботу відповідно до рекомендацій виробника. Особливу увагу необхідно звернути на відповідність показника температури нагрівальних елементів параметрам, гарантованим виробником.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *