Алюмінієва рейкова стеля: опис, види і монтаж

Підвісні рейкові стелі втілюють в собі всі ідеальні характеристики оздоблювальних матеріалів. Вони прості в монтажі, надійні, практичні, дуже естетичні і підходять для втілення складних дизайнерських проектів. Виконані з алюмінію, вони відмінно вписуються в інтер’єр ванних кімнат, коридорів, кухонних зон, а крім того затребувані при проведенні вуличних робіт – оздоблення балконів, веранд, наддверних козирків.

Алюмінієві рейкові стелі: опис

Підвісні стелі, зібрані з алюмінієвих рейок, зовні являють собою монолітне покриття. Насправді ж, це складальна конструкція, основним елементом якої є панелі з алюмінію. Стандартні габарити рейок коливаються в наступних діапазонах:

Довжина – 3-6 м;
Ширина – 0,05-0,2 м;
Товщина – менше 0,6 мм.

Смуги виробляють покриті кольоровим або безбарвним лаком, що дозволяє вибрати стел. не тільки в практично будь-якому кольорі, але і комбінувати при монтажі рейки різних кольорів. Якщо розглядати рейтинг забарвлень, то переваги замовників традиційно розподіляються в такій послідовності:

 • білий – матовий або глянсовий;
 • хромовий;
 • дзеркальний або суперхромовий;
 • золотий;
 • матовий алюміній – металік;
 • кольорові варіанти.

Легкий монтаж і проста конструкції рейкової алюмінієвої стелі дозволяє створювати найхимерніші форми і візерунки. Найпростіше рішення – це лінійна укладання панелей, де високої естетики можна домогтися лише за рахунок колірних комбінацій і різної ширини рейкових смуг.

Крім лінійної укладання, стелі з алюмінію допускається монтувати по більш фантазійним схемами. Наприклад, зміцнити на одній направляючої панелі самого різного дизайну, або зробити вертикальний монтаж рейок підвісної стелі.

Випуск вигнутих металевих смуг дозволив проектувати стелі криволінійної форми, а також створювати двох рівневі конструкції. Можливість комбінування різнопланових ділянок – прямих і дугоподібних, матових і дзеркальних, кольорових і нейтральних – надало дизайнерам великий творчий потенціал для реалізації своїх ідей і проектів.

Переваги алюмінієвих стель

Дуже рідко зустрічається, коли оздоблювальний матеріал однаково любимий будівельниками, дизайнерами і користувачами. Підвісні стелі стали тим унікальним рішенням, яке задовольняє всіх. Причина такої популярності криється в перевагах конструкції і матеріалу. Саме вони дозволяють алюмінієвим рейковим стелям гідно конкурувати з іншими видами підвісних варіантів. Список переваг алюмінієвої стелі дійсно величезний:

 • Універсальність – обширна колірна гамма, легкий монтаж із «некапризним» матеріалом дозволяють використовувати алюмінієві панелі для установки стелі повсюдно.
 • Безпроблемний монтаж / демонтаж – забезпечує відмінну ремонтопридатність всієї конструкції, а також швидкий доступ до розташованих за покриттям комунікацій.
 • Пружність – при монтажі метал не втрачає форму навіть при натисканні рукою, тобто не вигинається і майже не деформується.
 • Міцна фіксація рейок при кріпленні не допускає надалі появи вібрації, шумів або деренчання.
 • Дає можливість приховати недоліки основного стельового покриття, а також сховати від сторонніх очей електропроводку і всі можливі комунікації.
 • Безпека при експлуатації і монтажі – невелика вага рейок легко витримується найпростішою підвісною системою.
 • Екологічність – алюміній відноситься до тих металам, які не виділяють у повітря шкідливі сполуки при нагріванні, підвищеної вологості або контрастних перепадах температур.
 • Хімічна інертність алюмінію робить його стійким до будь-яких впливів агресивних середовищ, при цьому метал не піддається корозії, не старіє, не втрачає первинного зовнішнього вигляду.
 • Панелі відрізняються хорошими показниками міцності і підвищеною стійкістю до механічних пошкоджень, а також вони гігієнічні і пластичні.
 • Мають високі звукоізоляційні показниками.
 • Пожежобезпечні.
 • Мають довгий термін служби – понад 50 років.
 • Не вимагають спеціального догляду.
 • Випускаються в великому колірну розмаїтість, а також в різних конструкційних рішеннях.

Види, конфігурації і конструкції рейкових стель

Класифікація алюмінієвих підвісних стель відрізняється різноманітністю, так як існують відмінності і в базових елементах, і в особливостях монтажу. Зазвичай стелі поділяють на:

 • модульні;
 • касетні;
 • рейкові.

Модульні системи завжди монтуються на спеціально зібрані підвісні конструкції. При цьому в якості основних елементів використовуються панелі. Подібні рішення найчастіше використовують при оформленні офісних приміщень.

Касетні стелі – це варіант модульної системи, коли в якості основних конструкційних елементів використовуються касети квадратної, прямокутної або довільної форми. Монтаж може проводитися зі створенням ячейкової конструкції, коли кожна касета має чітко виражені кордони. Або ж допускається складання стелі суцільним масивом, якщо касети монтуються внизу підвісного каркасу.

Рейкові стелі збирають з тонких і довгих алюмінієвих смуг. Кінцевий результат може бути монолітним, тобто створюється стелю закритого типу, або ж відрізнятися гофрованою / перфорованою поверхнею – конструкція відкритого типу. Відкриті варіанти стають можливими, коли рейки укладають з проміжками, які або закривають спеціальними вставками, створюючи рельєф, або залишають вільними, наприклад, для забезпечення додаткової вентиляції.

Рейкова стеля має досить стандартну комплектацію. У неї входять:

 • Рейки – основний конструкційний елемент.
 • Несучий профіль (шини, стрингери) – спеціальні планки, до зубчиків яких монтуються безпосередньо самі рейки. Дуже важливо підібрати сумісні між собою шини і рейки.
 • Підвіси – кріпильний елемент, що з’єднує конструкцію шин і рейок з стельовим перекриттям. Бажано вибрати регульовані по висоті варіанти підвісів.
 • Плінтуса – декоративний елемент, що закриває проміжки в місцях з’єднання стін і підвісної стелі.
 • Світильники – растрові або точкові. В ідеалі можна придбати рейки з уже підготовленими під світильники отворами.

Правильно підібрані елементи рейкової алюмінієвої стелі полегшать і так простий монтаж підвісної конструкції.

Установка підвісної стелі

Щоб кінцевий результат радував привабливим дизайном, варто уважно поставитися до передмонтажного, підготовчого етапу робіт. Особлива увага при цьому приділяється лінійним параметрами чорнового стелі і стін. На них повинні бути відсутніми нерівності і різкі перепади, інакше геометрія всієї конструкції буде порушено, і, як наслідок, стеля вийде кривою.

Після перевірки лінійних розмірів варто обробити поверхню чорнової стелі антисептичними складами. Це актуально для всіх приміщень, так як в закритому просторі під підвісною конструкцією навіть при належної вентиляції може почати утворюватися цвіль.

Далі починається безпосередньо монтаж алюмінієвої рейкової стелі.

Етап перший: розмітка Так як геометрія дуже важлива для конструкції даного виду, роботи по розмітці виділяються в найперший і головний етап. Існують нормативні рекомендації по відстані між елементами: 

 • а) від стіни до несучих профілів (шин, стрингерів) – 0,3 м; 
 • б) від стіни до кріплення несучих профілів – 0,4 м; 
 • в) відстань між елементами кріплення – 1,2 м; 
 • г) відстань між несучими профілями – 1,2 м.

При розмітці варто враховувати лінійні параметри самих рейок, тобто їх ширину, довжину і напрям. Усі зазначені елементи рекомендується розкреслити по поверхнях стін і стелі. Щоб точність оцінок була максимальною, варто «озброїтися» будівельним рівнем.

Етап другий: монтаж профілю по периметру Для цього використовується кутовий профіль, який жорстко кріпиться по периметру стелі за допомогою саморізів або дюбелів. Відстань між кріпильними елементами не повинно перевищувати 0,5 м. При монтажі важливо стежити, щоб верхня частина профілю точно прилягала до зазначених ліній майбутнього розташування алюмінієвих рейок.

Етап третій: установка підвісів Як кріплення використовуються анкери. Головна вимога до підвісів – їх розташування на одному рівні. Цього легко домогтися, якщо елементи регулюються по висоті, в іншому випадку варто бути особливо уважними при монтажі та проводити постійний контроль за допомогою лазерного рівня.

Етап четвертий: монтаж несучих профелівПри установці несучих конструкцій важливо враховувати два моменти: а) шини повинні розташовуватися перпендикулярно напрямку алюмінієвих рейок; б) стрингери кріпляться строго паралельно один одному.

Етап п’ятий: монтаж першої рейки Найскладніші роботи вже позаду, але все одно розслаблятися рано. Для установки першої алюмінієвої рейки підвісної стелі необхідно замкнути її між «язичками» стрингерів, попередньо видаливши з панелі захисну плівку. Проблеми можуть виникнути, якщо рейка і шина відносяться до продукції різних виробників і не збігаються за параметрами між собою.

Етап шостий: установка інші рейок Алюмінієві панелі нарізаються згідно ширині приміщення мінус 3-5 мм. Щоб не помилитися з розмірами, не варто нарізати відразу всі рейки, а готувати панелі партіями, визначаючи кожного разу відстань в місці установки. Монтаж рейок здійснюється за схемою: а) Смуга укладається в крайні профілі діагонально по відношенню до стрингеру. б) Випрямляється і фіксується «язичками» на потрібному місці.

Етап сьомий: укладання останньої рейки Особливих труднощів тут не буває. Панель заводиться в торцевий профіль одній зі стін, потім згинається і вставляється в торцевий профіль на протилежній стіні.
Заключним етапом перевіряють якість укладання рейок всієї стелі. Не повинно спостерігатися вм’ятин, перегинів, пошкоджень або інших нерівностей – тільки суцільна поверхня із заданим малюнком або без нього.

Рекомендації дизайнерів

Установку рейкової стелі самостійно здійснити нескладно. Однак така стеля не завжди ідеально вписується в приміщення різного типу. Професіонали радять дотримуватися наступних правил:

 • Не проводити монтаж підвісної конструкції в приміщеннях з низькими стелями, так як втрати по висоті можуть досягати 12 см при монтажі.
 • Рейкові стелі добре виглядають в прямокутних і довгих приміщеннях, так як вдається провести монтаж з мінімальною кількістю стиків і з’єднань.
 • Алюмінієва стеля вважається найкращим варіантом для оформлення ванних кімнат, так як він повністю відповідає приміщенню по естетиці, вологостійким характеристиками, сполучуваність з будь-яким матеріалом стіни і дає можливість розташувати світильники самим виграшним чином.

Можливо, метал не відразу сприймається як відповідний матеріал для житлового будинку. Однак, оцінивши зовнішній вигляд і властивості алюмінієвого рейкової стелі, думка часто змінюється на протилежне. Тоді в приміщеннях з’являється стель, оформлений одним з кращих сучасних матеріалів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *