Кухонна стільниця в колір фасадів

Чи є сенс купувати кухонну стільницю під колір фасадів? Природно, так. Але цю схему не можна віднести до дуже відомої або поширеної. Якщо мова йде про інші предмети меблів, наприклад, письмові столи, тумбочки, комоди і т.п., то їх стільниці зазвичай ідентичні кольором стінок і дверей. А кухонні гарнітури – інша тема. Фасади кухонь зазвичай контрастні, впадають в очі.

З чим це пов’язано? Існує думка, що стільниця і топи єдиного кольору перетворюють кухню в нецікавий і сумний простір. Крім цього, відділяюча по колірному тону стільниця повинна візуально розділяти рівні (низ і верх) і акцентувати увагу на робочій зоні.

Якщо меблеві деталі мають одним кольором, все ніби перетворюється в об’ємну пляму. А якщо даний кухонний гарнітур ще й темного тону, то кухня починає виглядати надто суворою, жорсткою і не комфортною. Темні фасади зі світлою стільницею – це метод нейтралізувати подібний ефект, прикрасити робочу зону, зробити її більш зручною.

Але всі перераховані проблеми можна вирішити за допомогою контрасту не тільки зі стільницею, але і з фартухом . Якщо гарнітур на кухні – темний, включаючи топи і стільницю – досить організувати світлий фартух і оснастити його підсвічуванням, щоб робочий простір стало більш затишним і освітленим. Контрастний фартух дозволить вирішити і проблему зорового розмежування рівнів кухні.

Іншими словами мінуси даного плану ( стільниця в колір фасадів ) – трохи умовні. Разом з тим у нього є і свої плюси. Кольорове об’єднання кухонних меблів дає можливість створити більш відчутний акцент на фартусі або на техніці. Наприклад, для більшого залучення уваги до оригінальної плитці на стінний поверхні або, до красивих кухонним приладів – не треба встановлювати контрастну стільницю.

Єдиний за кольором верх меблів здатний позитивно позначитися і на сприйнятті габаритів робочої області – вона стане здаватися об’ємнішою, ніж насправді.

Наступний плюс: чим нижча колірна розмаїтість в кухонних меблів, тим більше колірних можливостей в декорі і дизайні кімнати. Оскільки в інтер’єрі вкрай пріоритетний баланс.

Зазвичай стільницю в колір фасадів можливо побачити на кухнях білого тону. Дана комбінація є досить відомою. Більшість, хто купив для своєї квартири білу кухню, ставив у пріоритет створення гранично світлої робочої зони, в зв’язку з цим контрастні деталі навіть не передбачаються.

Однак не тільки для світлих меблів підходить подібний колірний план. До будь-яких фасадах можливо взяти в пару стільницю близького тону. 100% збіг відтінків зовсім не обов’язково. Досить того, щоб кольори нагадували один одного і при малій відстані стільниця не контрастувала.

Але треба не забувати про ймовірний ефект «розмитої плями». Це зовсім не те, що в підсумку нам потрібно. Якщо два рівня кухні і стільниця оформлені в одному кольорі – краще зробити фартух контрастним. До речі це можливо створити не тільки кольором, але і текстурою. Скажімо, розташувавши над робочою поверхнею кахель нестандартної форми або з виділяючими швами.

Кухонна стільниця в колір фасадів фото

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *