Вибираємо клей для шпалер

Зовнішній вигляд і елегантність стінних поверхонь в більшості випадків обумовлене якістю шпалер, оскільки навіть елітні види шпалер можна просто пошкодити необережною роботою – відклеєними швами і стовбурчими краями. Для уникнення подібних проблем, треба грамотно вибирати клей для шпалер. Яким чином провести підготовку до такої важливої ​​задачі, як поклейка шпалер і як вибрати надійний клей, ми опишемо в нашій статті.

Який клей вибрати для шпалер?

Перед початком вибору клейових складів, необхідно підкреслити, що в будівельних торгових центрах можна виявити шпалери, які вже володіють клейовою поверхнею – вона знаходиться на зворотному боці рулону. Сухий клей треба тільки намочити за допомогою води (паперові шпалери занурюють у воду на одну секунду, бамбукові шпалери необхідно протримати в ємності подовше близько двох хвилин) і потім діяти за стандартним алгоритмом, ретельно розгладжуючи полотно.

Але не у кожного є можливість купити подібні дорогі шпалери, тому потрібно бути в курсі, який клей потрібно для найбільш вживаних у повсякденному житті шпалер.

Різновиди клейового складу для наклейки шпалер

Які існують види клею для шпалер? У першу чергу необхідно підкреслити, що клей цілком здатний випускатися в сухому варіанті (як порошок або більші частки, які потім розчиняють у воді), та існує клейовий склад в рідкому виконанні, який відразу ж готовий до використання – купуй, і приступай до обклеювання, не “забиваючи” собі голову обчисленням правильних пропорцій води і порошку. Зазвичай, застосовується подібний клей для шпалер з великою вагою, і до його характерної межі відноситься хороша міцність – після обклеювання шпалерами їх вже важко зняти із стіни.
Крім цього, потрібно сказати про клей у флаконі – цей спеціальний клей використовується для приклеювання швів шпалер, відсталих країв, і разом з цим для фіксації стельових багет. Невеликий флакон дає можливість з граничною точністю наносити клей на малодоступні ділянки, куди не підлізти стандартним пензликом.

Сухий клей для наклейки шпалер необхідно спочатку розвести водою, проте деколи це навіть добре, оскільки, наприклад, багатофункціональний клей підійде для наклеювання фактично будь-якого виду шпалер, основне в цьому випадку – це дотримуватися консистенції розчину. Для наклейки легких шпалер необхідно навести менш в’язкий клей, для важких – більш в’язкий, а клей для шпалер на паперовій основі – це фактично дуже ріденький розчин.

Тут необхідно зауважити, що шпалерам з великою вагою можна віднести склошпалери, вінілові, текстильні, пробкові, акрилові. Для них потрібно не тільки максимально густий клей, щоб шпалери добре зафіксувалися на поверхні, але і з такою структурою, яка дасть можливість їм добре ковзати по конструкції – це істотно спростить підгонку і з’єднання декількох смуг.

Вибір клею під певний вид шпалер

Як не важко здогадатися, рішення задачі – це який клей вибрати для шпалер безпосередньо пов’язане з видом шпалер, які вам необхідно наклеїти? Якщо мова йде про багатофункціональний клей, то алгоритм дій тут нескладний: чим більше у шпалер вага, тим більш в’язким потрібно клей. Окремо можна сказати про спеціалізований клеї для вінілових шпалер (вказується на пачці), але в цілому, для них можна застосувати будь-який клей, застосовуваний для важких шпалер. 

Більш міцний клей для флізелінових шпалер. Його цілком можна застосовувати для наклейки шпалер на флізеліновій основі з великою вагою, без урахування того, чи будуть вони, потім пофарбовані.
Шпалери з паперу наклеюються на багатофункціональний клей або спеціалізований склад для паперових шпалер. Клей для текстильних шпалер і подібних їм переважно беруть дисперсійний, він найбільш «міцний» і, в комплексі має вологозахист. Однак клеїти подібні шпалери необхідно з максимальною акуратністю, що б він не потрапив на зовнішню сторону, в іншому випадку утворюються некрасиві плями!

А за допомогою якого клею наклеювати шпалери з бамбука? Подібні шпалери мають можливість клеїтись на монтажний клей, до речі, він намазується як на самі шпалери, так і на стіну, потім вичікують близько десяти хвилин і можна приступати до наклейки. Крім цього, існують спеціалізовані клеї для бамбукових полотен. Зазвичай, вони продаються в ємностях і вже підготовлені до використання.

Як грамотно розвести шпалерний клей

У простого обивателя цілком резонно може виникнути питання, як грамотно розвести клей для шпалер? Формула вирішення завдання нескладна – в тазик набирається трохи теплої води, потім потроху додається порошок. Робиться це тільки так – склад у воду, а не в зворотному порядку.

Як розвести шпалерний клей

Насипаючи сухі гранули, обов’язково збовтуйте їх у воді будівельним міксером або звичайною палицею. Розмішувати клейстер необхідно, поки в ньому розчинятися всі шматочки і він отримає рівномірний прозорий відтінок. Розчин – буває як просто білим, так і рожевим, з другим варіантом працювати зручніше. Оскільки намазуючи подібний клей майже непомітного рожевого відтінку на стіну, легко помітити необроблені ділянки і тут же профарбувати їх (даний клей не робить плям на шпалерах після висихання). На упаковці з клейовою сумішшю докладно розписана пропорція змішання, у різних виробників вона відрізняється.

Як підрахувати кількість необхідного клею для шпалер

Як правило, виробник на упаковці з сухим складом, пише витрата клею на один квадратний метр оброблюваної поверхні. Внаслідок цього, володіючи попередньо записаними розмірами кімнати, ви зможете безпосередньо біля прилавка в магазині порахувати передбачувану витрату клею для шпалер і купити необхідну кількість упаковок.

У широкому ряду клейових сумішей можна виділити матеріали брендів Quelyd і Metylan, вони володіють відмінними робочими характеристиками й економні в застосуванні. 

Крім цього, якщо враховувати те, що клей для шпалер, здебільшого, купляють разом з основним матеріалом. І вибираючи, якийсь певний вид шпалер, можна для них тут же в супермаркеті вибрати клейову суміш. Беручи в розрахунок кваліфіковані рекомендації менеджерів, а також нашу статтю, ви напевне не помилитеся!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *